20.10. 2019

Kdeže ty loňské sněhy jsou...

Loňské poslední kolo jsme proti píseckému Šachklubu v nejsilnějším složení předvedli skvělý výkon znamenající pouze těsnou prohru. V prvním letošním kole jsme proti B-týmu (snad se domácí neurazí :-)) zklamali. Na všech šachovnicích jsme byli papírově lepší a výsledkem je smutných pět proher s konečným skóre 2,5:5,5. Mimochodem loni jsem pět "vajíček" měli někdy v pátém kole!!! Prostě každý den(rok) není posvícení.


21.5. 2019

Šachový kroužek (Karel David)

Pro účastníky šachového kroužku byl 20.5. v předstihu ke dni dětí uspořádán turnaj. Vzhledem k malému počtu docházejících byl sehrán systémem každý s každým. Turnaj byl tradičně dotován oddílem TJ Spartak SÚ. Pavel DUCHO zajistil pěkné ceny, předseda oddílu Jirka NOVÁK vytiskl diplomy a podklady pro turnaj a zajistil hodiny. Celý turnaj měl pod patronátem Karel DAVID.
..celý článek


8.4. 2019

Krůček od bodu (Pavel Novák)

Los posledního kola nás poslal do Písku k utkání s místním Šachklubem. Loni jsme tam začínali o oslabené domácí zaskočili, v neděli to ale byla jiná káva. Domácí nastoupili v tom nejlepším co mají letos k dispozici a popravdě nepamatuji, že by někdy hráli 1.divizi v takovém složení. Prostě kapitán Honza Fiala zavelel vyhrát :-) a postoupit na bednu. To se přes menší obtíže domácím nakonec poštěstilo, nám nakonec zbyly "brambory" což je i tak historicky nejlepší výsledek Spartaku!
První místo si pohlídaly Strakonice, na druhé sestupové příčce i přes výhru a konečných 12 bodů skončil Český Krumlov. To je podle mého velké překvapení a svědčí to o velké vyrovanosti soutěže.
Šachklub Písek B-Spartak SU 4,5:3,5
Tabulka 1. divize


28.3. 2019

Povinné body

Hostující družstvo postavené z dětí patří letos k otloukánům soutěže, na kterém si každý honí skóre. Ani tento zápas nebyl jiný – nadšení a elán – TENTOKRÁT nestačily a my v pohodě dosáhli svého cíle, ale kdo ví, co bude za dva tři roky. ..celý článek

Spartak SU-VŠTE Č B 7:1

Z dalších výsledků zamotala situaci na čele i na konci tabulky výhra Jindřichova Hradce nad leaderem ze Strakonic. Ty mají stále vše ve svých rukou, ale.... . Do sestupových vod se namočil překvapivě Krumlov, hrající v posledním kole ve Vráži s DDM. Hradec čeká VŠTE B,což vzhledem k poměru sil je takřa jistá záchrana, reálně tedy o druhého černého Petra bojuje nadálku zmiňovaný Krumlov s VŠTE A. No uvidíme.


7.3. 2019

Zadek dostal na prdel (Jirka Novák)

Chtěli jsme trochu zašmodrachat postupovou matematikou a hlavně konečně Strakonice porazit. Představa byla - vpředu co nejvíce udržet, tu a tam něco získat a udeřit vzadu. Jenže člověk míní, Straky mění. Souboj prvního s druhým totiž spíš vypadal na hru kočky s myší, když jsme první body získali až za stavu 0-4 v jasně prohraném zápase...celý článek


3.3. 2019

Na jednu branku

Souboj o první místo s favority ze Strak se nesl v duchu papírových předpokladů. Zápas se nám vůbec nepovedl a prakticky od začátku se hrálo podle domácích not, přitom absence pana Šlapáka slibovala vyrovnaný zápas. To však platilo pouze hodinu. Zahájení se nepovedlo Tomášovi, Jarda po nadějném průběhu při přechodu do koncovky ztratil figuru. To vyvolalo "rudé oči" u dalších členů na zadních šachovnicích, což domácí bez milosti trestali.
Přední šachovnice ovšem zaslouží pochvalu - výsledné rezultáty poslušně respektovali střídání bílých figur při dílčím skóre 2:2. Cenné výhry si připsali Milan Hrubý a Martin Říha, pohříchu až při hrozivém skóre 0:4.
Domácí tedy vyhráli naprosto zaslouženě a udělali významný krok k postup do ligy, kde velmi pravděpodobně nahrádí statečně bojující Áčko.

ČZ Strakonice "B"-Spartak SU 5,5:2,5


20.2. 2019

Black is KO (Jirka Novák)

No jednou to prostě muselo přijít. Bechyně si to prostě zasloužila a využila do puntíku všechny naše kiksy. Mají silný tým, i když loňská zpackaná sezóna sice trochu může klamat. Ale to téměř nehráli dva hráči základu – Houdek (letos 6/7!) a Šťastný (4/5!). Navíc ještě naverbovali hosta Broma. Po letošním rozpačitém začátku (3x prohra 3,5) navíc kosí z čela jeden tým za druhým. My proti nim postavili základ se dvěma troskami s příjmením Novák. Kamarádova oslava 50 se sice vydařila, jenže všeobecná únava, žaludeční a střevní problémy nejsou dobrým vkladem do zápasu. Chceme proto pokud možno nabídnout rychle remízy. Jenže karma je zkrátka mrcha a hádejte, kteří dva zoufalci to tahali jako poslední. ...celý článek


17.2. 2019

Bivoj ukončil pohádku

Šachisté Mild Bivoj Bechyně dnes rázně ukončili naši šachovou pohádku. Sedm kol trvající neporazitelnost se nicméně i tak zapíše do historie šachu v Sezimově Ústí. Dnes byl ale soupeř prostě lepší a potvrdil svoji letošní dobrou formu.

Spartak SU-ŠS Mild Bivoj Bechyně 3:5


3.2. 2019

Začarovaná Vráž (Jirka Novák)

V loňské sezóně nám na cestu foukal orkán, tentokrát nám neděli zpříjemňovala sněhová kalamita. Od Oltyně nebylo protaženo, silnice se zúžila do jednoho prostředního pruhu, v kterém se snažila auta udržet. Dopravní zpravodajství na Radiožurnálu každou čtvrthodinu varovalo řidiče, hlásilo uzavírky a také spadlý strom přes silnici na příjezdu do Vráže na Písecku. Do toho nám volal domácí pan Landa, že by nebyl proti přeložení zápasu, topení prý nefunguje a občas vypadává elektřina. Jenže kostky jsou vrženy – ve sněhu není cesty zpět. Jen jako malé zpestření se jeví informace, že Jardovi, který měl jet na zápas z Hradce, v pátek kleklo auto. No co, naskočil Honza Rybín a to jistě není žádné oslabení. V Písku vyzvedneme zpožděného Milana a v zámku jsme ještě dřív než polovička domácí sestavy razící si stejně jako Milan cestu z Prahy.....celý článek

I přes značnou nepřízeň počasí byl odložen pouze zápas Strakonic s VŠTE B, z dalších výsledků pak zaujala porážka šchklubu Písek s nebezpečnou Bechyní, kterou mimochodem hostíme za 14 dní. Těšme se na další bitvu.
Suma sumárum jsme se osamostatnili na čele 1.divize!!!

DDM Písek-Spartak SU 3,5:4,5


20.1. 2019

Zázrak na pokračování II.

fotogalerie-6koloV 6.kole jsme přivítali v souboji neporažených celků hosty z QCC. To, že v tomto trendu chtějí oba týmy pokračovat bylo vidět již v zápise o utkání. My nasadili papírové maximum 1-8, hosté vynechali pouze Zdeňka Chvala.
Zápas rozjela poklidná teoretická remíza Nejdl-Hrubý. Pak už vše bylo na ostří nože. Bojovné pozice ve kterých se dalo jen těžko orientovat narušovala jen zpočátku poklidná "nuda" v partii Olejníček-P. Novák. První rezultát k naší nemalé radosti připsal Jarda Pekarovič. Zpočátku aktivní pan Havlíček přenechal posléze útok Jardovi.Ocitl se tak pod neustálým tlakem, který vyústil v blundr v podobě ztráty dámy. Pak připsal půlku černými Martin, který byl po loňském výprasku od Pavla Hesse více na pozoru. Pavel Janda též nevykřesal z aktivity více než věčný šach a stav byl 2,5:1,5. Zápas definitivně zlomila partie J. Novák-Kaňka. Překvapivě aktivní Jirka získal pěšce, do přivyhrané pozice se ale trochu zamotal. Z oboustranně složité pozice nakonec přece jen přichází drtivý matový útok. 3,5:1,5. Pak přichází na řadu "killeři" ze středu sestavy. Marian obětuje figuru za útok, rozvrací černého pozici ale na pár minutách zřejmě nenachází vítězné pokračování. Pozice se značně zjednodušší a z pozice síly opakuje tahy - 4:2 a neprohrajeme. To Tomáš vypadá lépe a předpoklady potvrzuje. Také získává pěšce a pomalu utahuje šrouby. Partii jsem viděl jen z "rychlíku", ale podle mě soupeře přehrává a zaslouženě vítězí. Jirka Olejníček tvrdošíjně odolává mé nabídce remízy :-) a ví proč. Zřejmě rovná pozice přechází postupně v pěšcovou koncovku střelce proti jezdci. Bílý střelec tvrdí muziku a když nedopočítám tempo pozice se rozpadá. Jirka zaslouženě koriguje na konečných 3:5.

Dnešní výhra zapadá do série zázraků letošní sezóny. Proti silnému soupeři jsme ale předvedli výborný výkon (těměř všici) a odměnou jsou další tři body. Jisté je jedno - nesestoupíme, což před tímto kolem ještě nebylo jasné. Nyní už můžeme hrát v klidu a bez nervů na postup :-). Zde si můžeme vychutnat krásný pohled na tabulku.

Spartak SU - QCC ČB B 5:3


6.1. 2019

Lomikare, Lomikare do roka a do dne… (Jirka Novák)

A to doslova. Letos  vyšla cesta do Českého Krumlova na 6.1.  loni na 7.1. a tehdy jsme smolně prohráli. Přibližně stejná je i naše sestava, když poprvé v sezóně dostávají šanci (stejně jako loni) Pavel Ducho s Pepou a  kapitán si bůhví proč založil tradici novoročního lyžování :-). Maris po loňské památné jízdě, kdy překročil rychlost o větší, než malé množství, vcelku pochopitelně odmítá vzít auto a já jako řidič mám větší strach z předpovědi počasí než z výsledku. O tom mám totiž jasno už dávno – prohrajem tak 2-6 a rázem k šachovnici usedám s cejchem pesimisty. Moje přesvědčení nabývá jistoty, když vidím, že domácí nasadili první čtyři borce soupisky a podle sestav je to papírově 8-0.
Celý článek k zápasu ČK - Spartak


6.1. 2019

Zázrak na pokračování

Osobně jsem jako kapitán nebyl přítomen, ale "zastupujícímu" Marianovi se povedlo sestavit vítěznou sestavu. Přesto jsme v oslabené sestavě nejeli do Krumlova s přehnanými cíli (věčně optimistický zástupce by jistě tvrdil opak :-)), nicméně konečné vítězství 4,5:3,5 je pro mne opravdu šok. Jsem zvědav jak zápas probíhal a už se těším na bratrovu reportáž se souborem "pgn". Zápas rozhodli ve skvělé formě hrající Tomáš s Marysem proti Karlíčkovi resp. Korostenskimu, ale celý mančaft zaslouží absolutorium za výborný výkon proti silnému soupeři.

ŠK Český Krumlov - Spartak SU 3½ : 4½


11.12. 2018

Vánoční dětský turnaj 2018 (Karel David)

Pro účastníky šach.kroužku ZŠ Měšice byl 10.12. sehrán vánoční turnaj. Vzhledem k letošnímu malému zájmu o kroužek a nemocem se zúčastnili pouze 4 hráči. Turnaj byl tradičně bohatě dotován, takže si v podstatě všichni odnesli nějaké ceny. Podobně jako vloni je zajistil pan Pavel DUCHO. Předseda oddílu p. Jirka NOVÁK vytiskl diplomy a zajistil hodiny. Celý turnaj měl pod patronátem p. Karel DAVID.
Celý článek


9.12. 2018

Zisk nebo ztráta? (Pavel Novák)

V posledním "kalendářním" kole 1. divize jsme přivítali nováčka z Českých Budějovic tým VŠTE "A". Hosté přijeli citelně oslabeni a tak jsem na začátku zápasu věřil v plný bodový zisk. Jak jsou ale takové zápasy ošidné jsme se dnes přesvědčili měrou vrchovatou.
Mládež v hostujících barvách navzdory ratingu zle zátápěla všem domácím harcovníkům. Od začátku zápasu se partie vůbec nevyvíjeli přijěmně, přesto někteří optimisté v našich řadách hlásali něco ve smyslu "dočkej času" :-) Okolo 12 hodiny nám zápas přestal "chutnat" úplně. Nemocný Pavel Janda balancuje na hraně, Chochy první letošní boj nezvládl, Martin stojí na prohru a plusy hledáme marně. Snad jen letos výborně hrající Marys stojí opět dobře. Po remízách na prvních dvou deskách se prosazuje Tomáš a spolu s Marysem korigují na průběžných 3:3. Stejně jako před 14 dny dohrávají bratři Nováci. Já se snažím o prosazení pozičně přivyhrané konvcovky s Lucií Rolinkovou, Jirka naopak brání. A stejně jako v Prachaticích obě partie končí plichtou což značí konečnou (a zřejmě spravedlivou) dělbu bodů 4:4.
Zdali bude tento výsledek zisk či ztráta je v této fázi soutěže těžké říci, ale vzhledem k průběhu jsme dnes na plný bodový zisk opravdu neměli.

Spartak SU - VŠTE ČB "A" 4:4


30.11. 2018

Velmi cenná remíza (Pavel Novák)

Do Prachatic jsme nejeli s přílišnými ambicemi a když domácí nasadili všechny těžké váhy byly naše vyhlídky nevalné. Jako kapitán jsem přál každému osobní úspěch a doufal alespoň v nějaký ten bodík. Bylo zřejmé, že jestli to může vůbec někde klapnout pak je to "vzadu", vpředu bude každá půlka malým zázrakem.
Zhruba po dvou hodinách připisuje po klidném průběhu první vlaštovku Tomáš a po obchůzce zjišťuji, že jen já stojím podezřele :-), ostatní OK. O výhru usiluje Jarda a Marys, za domácí rodina Havlíků a Martin Klicnar. Další korektní remízy připisují Karel na osmé a k mé velké radosti i Martin Říha na třetí.Stav 1:5,1:5. Ostatní však už vím pouze z doslechu na cestě zpět. Jarda asi nezahrál úplně přesně a na světě je další plichta. Já jsem pod pozičním i časovým presem. Pan Havlík ale ponechá krále v centru, podaří se mi otevřít hru a v taktické přestřelce získávám jednoznačně vyhranou pozici. Jak už to bývá 40. tahem na pár vteřinách vyrobím plundr, ztrácím materiální i poziční výhodu a na výhru hraje už opět jen bílý. K naší radosti však zavěsí Marys a vedeme 3:2! Pavel Janda nakonec Honzu Havlíka mladšího neustojí a za stavu 3:3 držíme s bratrem horší pozice. Domácí se tlačí do výhry. Po necelých pěti hodinách boje nakonec podepisujeme smír a vezeme domu velmi cenou remízu 4:4.

Soutěž je teprve na začátku ale je zřejmé, že o překvapení nebude nouze. Sedm bodů po třetím kole znamenající lichotivé druhé místo v tabulce je tedy výborný vklad k záchraně. A jak píše Milan Borkovec ve svém článku "Lipany" i my máme bohyni Caisse zač děkovat. Vydrž!!!

A tradiční zpravodajství zpoza šachovnic (Jirka si pomohl německým kamarádem FRITZem): zde

Tatran Prachatice - Spartak SU 4:4


11.11. 2018

Podruhé naplno (Pavel Novák)

Nejlepší hráči hostů dali přednost hostování v rakouské soutěži a tak jsme byli v utkání druhého kola papírovými favority. Jak je tato role ošidná všichni víme, soupeř nemá v podstatě co ztratit a hraje bez nervů, zatímco vás svazuje očekávání s předpokládaného výsledku.
Tak tomu bylo i dnes. Hosté hráli bez bázně a i když se některé pozice přikláněli na naši stranu, očekáváné bodíky stále nikde. Naopak požár uhasil Tomáš Válek když nabídnutá remíza hradeckého hráče nešla odmítnou. Pak se však zamotali do přivyhraných pozic Pavel Janda a Jarda Pekarovič a já začal míti obavy o výsledek. Naštěstí s ubývajícím časem do kontroly kupili nepřesné tahy a později i chyby pouze hosté. Po časové kontrole byl nakonec stav nečekaných a zázračných 6:1!!! Vzhledem k oboustrané časové tísní i v mé partii s panem Plucarem jsem neměl moc možností průběh sledovat. Nechápu tedy jak se podařilo některé pozice vyhrát a už teď se těším na "pgn". Za hosty korigoval na konečných 2:6 Pavel Koloušek po další chybě Jirky Nováka.
Oba domácí zápasy v úvodu soutěže jsme tedy proměnili v příjemný a velmi nečekaný plný bodový zisk.
Teď k jednotlivým partiím: postřehy Jirky Nováka

Spartak SU - Slovan JH 6:2


21.10. 2018

Historické (i když šťastné) vítězství (Pavel Novák)

Titulek zní možná trochu nadneseně, nicméně dnešní výhra na silným Béčkem Sokola Tábor je vpravdě nevídaná. Co pamatuji a bohužel už toho není málo:-) tak jsme vždy tahali za nesrovnatelně kratší konec. Občas jsme sice vystrčili růžky, ale pokud takový případ nastal, bylo to vždy "jen" proti Céčku. Nechám se překvapit až Jirka prohrabe archiv.
Ale k zápasu. Sokol vynechal jen dva hráče základu, my jednoho. Já jsem jako kapitán převzal roli řidiče, kibice a kouče :-). Důvěru dostali jiní a nezklamali!!!
.... celý článek

Spartak SU - Sokol Tábor B 5:3


12.10. 2018

Na prahu nové sezóny (Pavel Novák)

Léto uběhlo jak voda (čím jsem starší tím rychleji :-)) a příští neděli odstartujeme do dalšího šachového roku v 1. divizi. Vysoké cíle si neklademe ani pro tentokrát, kdyby se povedlo hrát v klidném středu tabulky, bylo by to fajn. Prostě záchrana je přáním, které se nám v minulosti dařilo s menšími či většími problémy naplnit.
Soupeři se malinko pozměnili. Po dlouhé době je účastníkem soutěže pouze jeden mančaft ze Strakonic (o to silnější!) a divizi opustil po nepovedené sezóně tradiční účastník z Veselí. Naopak oživením je jistě nováček z budějovické VŠTE a to hned ve dvojím provedením. Papírovými favority jsou určitě již uvedené Straky,následují týmy Prachatic, Jindřichova Hradce a Krumlova. Těžko ovšem predikovat s jakými ambicemi vstupují všechny celky do nové sezóny. Naše se soupiska je téměř totožná s loňskou, změnou je vyztužení základní osmičky Tomášem Válkem, který se bude snažit restartovat šachovou kariéru :-). Uvidíme jak vše dopadne. Každopádně přeji všem účastníkům krásné partie a líté boje s občasným vítězstvím Spartakovců :-)!


23.5. 2018

Pohled zpět (Pavel Novák)

Tuto neděli jsme hodnotili uplynulou sezónu na závěrečné schůzi oddílu. Účast byla hojná - v našem měřítku to znamená celkem 8 lidí čili téměř 80% členů :-).  Jirka jako předseda pronesl pár věcí ohledně fungování ve Spartaku, Pavel  Ducho předložil platební bilanci, Karel zase žehral na neukázněnost ve školním kroužku. Mě jako kapitánovi pak logicky připadla úloha zhodnotit letošní účast v 1.divizi. celý článek


16.5. 2018

Turnaj ke dni dětí (Karel David)

Pro účastníky šach.kroužku ZŠ Měšice byl 14.5. v předstihu ke dni dětí uspořádán turnaj. Vzhledem k počtu zájemců byl sehrán systémem každý s každým. Turnaj byl tradičně dotován oddílem TJ Spartak SÚ.
Výsledky a více o turnaji - zde


15.4. 2018

Body zůstaly "doma"

V posledním domácím zápase jsem měli problémy s hrací místností a hosté se soupiskou. Nakonec jsem díky ochotě Jardy Odehnala mohli sehrát "domácí" zápas na půdě Šachklubu Tábora (Jardo díky!). Vzhledem k tomu, že v zápase prakticky o nic nešlo dala většina hostů přednost rakouské soutěži a hosté přijeli značně oslabeni. Této výhody jsme nakonec využili k plnému bodovému zisku.
Sezónu jsem tak zakončili vítězstvím, celkovými 15 body a výborným sedmým místem v 1.divizi. Soutěž opanoval tým Strakonic A s plným bodovým ziskem a zaslouženým postupem do ligy. Gratulujeme! V hodině dvanácté se cenným vítězstvím v Prachaticích zachránila Bechyně, černý Petr tak zůstal v rukou hráčů z Veselí a Strakonic C.
Spartak SU - Slovan JH 5:3
Konečná tabulka 1. divize


16.3. 2018

Balada o zazděných střelcích a jedné promarněné šanci (Straky A-Spartak 7:1)

Dnes začneme hádankou: Jaká je spojitost mezi 30.1.2011 a 11.3.2018? Odpověď najdete dole pod článkem. Za slunečného rána jsme se dohadovali, zda dostanem kanára (pesimisté) nebo uhrajem aspoň bodík (největší optimisté). O nic nešlo, cílem bylo si hezky zahrát. To se rychle vymklo z ruky Pavlovi Duchů. Ihned v zahájení popletl myšlenky, pěšák fuč, střelec fuč a konečná devastace už ve 12. tahu. Že domácí začnou vyzobávat body odzadu, se dalo trochu čekat, ale takhle brzo?
.... celý článek (Jirka Novák)
Tabulka 1. divize


11.3. 2018

Domácí na pohodu

Po definitivní záchraně jsme si nekladli na půdě lídra ze Strakonic velké cíle. V podstatě nám šlo o to neprohrát 0:8 :-). Výsledek 1:7 odpovídal realitě i když některé pozice vypadaly velmi nadějně. Zejména partie Novák Jirka-Spal Milan volala po bodu. Cenné půlky vybojovali Pavel Janda a Jarda Pekarovič.
ČZ Strakonice A - Spartak SU 7:1


21.2. 2018

Rychlá cesta k záchraně (Spartak-ŠS Bechyně 4,3:3,5)

Teda dneska to byl švuňk. Skoro ani nebyl čas na nervy a bylo hotovo.  Jen 15-31-24-28-26-16-46-28 tahů bylo odehráno u jednotlivých stolů, navíc se to vměstnalo do pouhé 3 a čtvrt hodiny.  Oběma týmům už teklo do bot, proto se dal čekat souboj nejsilnějších sestav. Hostům sice chyběl Houdek, ale jinak už v podstatě nebylo kde zesílit. U nás nechal kapitán odpočívat na jaře mdlého Karla, kterého nahradil výborným Honzou Rybínem. A byla to šťastná volba! .... celý článek (Jirka Novák)


18.2. 2018

Důležitý krok k záchraně (Pavel Novák)

V utkání se sestupem ohroženou Bechyní šlo oběma mančaftům o hodně. Hosté potřebovali nutně bodovat (nejlépe za tři) a tomu také odpovídala jejich sestava. Mě jako kapitána čekalo těžké rozhodnutí nechat "sedět" Karla Davida a zkusit nasadit letos výborně hrajícího Honzu Rybína. Tento "tah" se vyplatil a ve vyrovnaném boji připsal Honza velmi důležitou výhru. Další bod přidal Pavel Janda a rozhodující pak já, čímž se mi povedlo částešně napravit kolaps z minulého kola.
Výhra 4½:3½ tak znamená významný krok k záchraně v soutěži a klid do posledních kol.
Spartak SU - ŠS Bechyně 4½:3½


7.2. 2018

Na houpačce (Veselí n/L. - Spartak SU 4:4)

Už je to tady. Blíží se konec sezóny a ohrožená družstva se snaží dohnat ztráty,  jak se dá. Minule se ukázalo QCC, když postavilo téměř top hráče soupisky, tentokrát zase Veseláci nasadili nejlepší sestavu sezóny. Zejména první tři desky budily respekt. Začala vzájemná oťukávaná a my doufali v převahu zadních šachovnic..... celý článek (Jirka Novák)


4.2. 2018

Ve Veselí neveselo

Do Veselí jsem jeli s přáním naplno bodovat. Očekávali jsme, že i domácí pojmou zápas existenčně, což se bez výhrad vyplnilo. Cíl byl proto jasný: vpředu podržet a vzadu zavěsit. Ironií osudu (rozuměj špatnou hrou vzadu :-)) zápas proběhl přesně opačně s konečným výsledkem 4:4. I přes respekt k domácím musíme konstatovat, že remíza je vzhledem k průběhu pro nás ztrátou. Od plného zisku jsem nás odstřihl já - kapitán, když jsem vyhranou pozici dokázal nakonec prohrát.

Veselí n/L. - Spartak SU 4:4
Infakrtový zavěr rozhodující partie Andon Petkov-Novák Pavel
Tabulka 1. divize


24.1. 2018

Rozhodly bílé figury (Spartak SU - QCC ČB 2½:5½)

Krátce před desátou bylo v místnosti přítomných šest Budějických, skoro to vypadalo, že nejsou lidi. Ale když se v zápise  objevila jména Šimek + Olejníček, i jindy optimistický Maris, očekával nářez. Byl to urputný boj, když 6 partií mělo 55 a více tahů. Jenže zatímco hosté vyždímali bílé 4-0, my (sice bez prohry) jen 2,5 bodu. Možná jsme někde mohli trhnout nějaký půlbod navíc, ale celkově byla prohra naprosto zasloužená. .... celý článek (Jirka Novák)


21.1. 2018

Na jednu bránu

S blížícím se koncem soutěže přibývají záchranářské souboje a dnes byl na pořadu jeden z nich. Hosté s QCC přijeli dle předpokladů silní v čele s Petrem Šimkem a tak jsme tajně doufali ve vyrovnaný souboj někde okolo 4:4. Bohužel se předpoklad nesplnil a hosté postupně přebírali iniciativu. Své lepší pozice dokázali přetavit v celé body a zaslouženě si odvezli cenné vítězství. Zajímavostí duelu je 100% úspěšnost hostů s bílím figurami.
Za nás korigoval na přijetelný rozdíl Jarda Pekarovič v souboji s nadějným Sebastianem Placerem. Pochvalu zaslouží i Pavel Janda za remizu v partii s Petrem Šimkem, kdy v konci tahal dokonce za delší konec.

Spartak SU - QCC ČB 2½:5½
Tabulka 1. divize


10.1. 2018

Když to nějak nejde….

Tak se Martin nedostavil na sraz. Telefon nebral, Marian se na něj nedobušil ani doma. Pavel Novák to z Klínovce prej nestihne a Pepa byl po výměně kyčelního kloubu na ranní zdravotní nákupní procházce. Ta to vypadá, že vyrazíme v sedmi. Pepa však dorazil domu, Maris se pro něj vrátil, pak naložil mne a s půlhodinovým zpožděním těsně před devátou vyrážíme stíhat naše druhé auto a začátek zápasu v dalekém Krumlově. .... celý článek (Jirka Novák)

ŠK Č. Krumlov - Spartak SU 5:3