1.divize 2018-19

 

 

10.kolo 24.3.2019

Spartak SU – VŠTE ČB B 7-1

Povinné tři body

Hostující družstvo postavené z dětí patří letos k otloukánům soutěže, na kterém si každý honí skóre. Ani tento zápas nebyl jiný – nadšení a elán – TENTOKRÁT nestačily a my v pohodě dosáhli svého cíle, ale kdo ví, co bude za dva tři roky.

V neděli to nebyl žádný ohňostroj nápadů, zápas byl rychle rozhodnut, často hrubou chybou soupeře a mládežníci dosáhli jen dílčích úspěchů. Narychlo povolaný Pavel Ducho neriskoval a na posledním stole nabízí smír takřka ještě v zahájení (1/2) Spokojený se svým výkonem může být můj sympatický mladý soupeř. Chtěl jsem rázně útočit, ale on pohodlně vykrýval mé „náznaky“ hrozeb, několikrát mne překvapil a pozornou obrannou hrou se dostal do lepší pozice s vydatným časovým náskokem. Ještěže měl ze mne přílišný respekt a souhlasil s půlkou. (1/2) Opravdu jsem si oddychl!

Podobně to skouleli Marian a Karel. Po jednoduchých tricích získali neslaného nemastného pěšáka k dobru, když jim soupeři bod darovali – Marian chytnul zatoulanou dámu, Karel pozřel nabízenou věžku. Také Tomáš získal brzy pěšáka, ale prosazování výhody na dámském křídle trvalo o něco déle. To Martin šel rovnou po králi a hrozbu matu černý odvrátil jen za cenu materiálních ztrát. Všechny tyto čtyři partie skončili takřka naráz kolem půl dvanácté, zatímco já už tušil, že hlavou zeď neprorazím.

Za stavu 5-1 se skóre trochu zaseklo a na další ukončenou partii jsme museli čekat. Ne že by se u Honzy bod nerýsoval, ale jediný dospělý hráč (tatínek, zároveň doprovod a snad i řidič) kladl i po ztrátě kvality trochu tužší odpor. Kapituloval, až když byla cesta bílých pěšáků volná  k polím proměny.

Pavel Janda trochu pomotal zahájení, ale poté co soupeřka nevyužila své možnosti, se cesta k bodu stávala stále schůdnější. Černá přeskupovala své figurky, které si pak na dámském křídle začaly trochu překážet a v ten moment Pavel přispěchal s úderem Sxh6, na nějž nebylo už v podstatě co odpovědět.

Vzhledem k dalším výsledkům – prohra Strakonic s ohroženým Hradcem a bojovné remíze Tábora s Pískem jsme se posunuli opět na bednu na dostřel příčky nejvyšší. Rozhodne tedy poslední kolo. A to i o druhém sestupujícím – tam je namočeno několik týmů.

Vývoj skóre: Pavel D ½, Tomáš 1, Marian 1, Karel 1, Martin 1, Jirka ½, Honza 1, Pavel J 1